Offroad Maraton 2019 je minulostíPoslední závod Offroad Maratonu se odehrál v sobotu 9. listopadu na známé trati v Ředhošti. Závěrečné body si v napínavém souboji na mokré trati nejdříve rozdali motorkáři a čtyřkolkáři.


Řehošťská trať je pro závodníky vždy velkou výzvou. Jde o jeden z posledních terénních závodů roku vůbec a rozhodné slovo zde má počasí, které umí pořádně prověřit stroje a jejich řidiče. Osmá hodina ráno neodradila od startu přes 200 motorkářů. Měli sice mokro, ale proudy deště přišly až na konec jejich dvouhodinovky a daly zabrat hlavně čtyřkolkářům.

Na špici se udržel Martin Miřejovský, který zvládl 36 kol a mimo celkového prvenství si dojel pro neskutečný 11. mistrovský titul v Offroad Maratonu! „Do závodu jsem nastupoval s 19ti bodovým náskokem na druhého Radka Porše a hlavním cílem bylo hlavně dojet do cíle a už bylo celkem jedno na které pozici.Odstartoval jsem na třetí pozici,ale hned za první zatáčkou se kolem prohnal Zdeněk Poláček a v prvním výjezdu Ondra Fišar takže propad na páté místo a smečka dalších rychlíků za mnou.Začínalo pršet, trať se měnila v kluziště a já se dostal na druhého místo Zdeňka a držel se ho na dohled asi do poloviny závodu kdy trochu zvolnil a já se dostal do vedení,ale jen na chvilku než mě znovu předjel a musel jsem do depa na výměnu brýlí.Po návratu na trať mě předjel Radek Porš a na osychajicí trati jsme si zvětšovali náskok před ostatními.Asi půl hodiny před koncem začalo znovu pršet a začal ten správný masakr, kolka měla asi 200 kg bláta a moje helma asi 10 kg a byla přilepená na krční chránič, že jsem pomalu nepohnul hlavou.Závod se v tomto okamžiku změnil na boj lidí s přírodou a mně se opět podařilo vyhrát s náskokem jednoho kola na druhého Radka Porše a získat už 11. titul mistra České republiky!“ uvedl Martin.

A ti další…

Pěkné druhé místo v závodě i v sezoně si ke svým 19. narozeninám tedy věnoval Radek Porš (Quadpoint Racing Team – CZAuto). Nejrychlejší v kategorii 4x4 byl Němec Marco Sturm (YachtLine direct III), mezi veterány Dušan Novotný z Kaskadér racing teamu.

Auta čekala závěrečná čtyřhodinovka jako na ledu. Na trati byla několikacentimetrová vrstva bláta, která potrápila nejednu posádku z 27 vozů na trati. Zhruba pětina jich zůstala v zaváděcím kole, protože se jim nepodařilo vyjet kopec nad věží. Největší drama se odehrálo mezi vedoucími buginami, z nichž nakonec vítězně vzešel Quadservis Špak – Solitera racing.

Finálové zlato, i když bez puncu mistrovského titulu, zaslouženě získal Andy motors racing za 56 kol, absolutní vítěz ředhošťského klání a speciálů do litru. Ve stejné situaci si ocitl také Def racing, který se 45 koly zařadil hned za buginy na čtvrté místo celkově. Ale body za celou sezonu mu na nejvyšší stupeň v nejsilnější kategorii nestačily. Oba týmy jsou letošními druhými vicemistry. Nejcennější pohár mezi Amatéry převzal RO – racing. Tento tým jel druhý závod Offroad maratonu a celou příští sezonu by rád absolvoval v novém voze.


Mistři Offroad Maratonu 2019:

AUTA:

Speciál do 1000 ccm – Quadservis Špak – Solitera Racing

ČTYŘKOLKY:

Mistr Quad SP – Martin Miřejovský (KRTZ Motorsport)

Mistr Quad 4x4 – Adam Bezděk (Čtyřkolky Tišnov)

Mistr Quad Veterán – Dušan Novotný (Kaskadér Racing team)

Pohár Quad SP – Sharon Gruberová (Wings team) – zároveň VÍTĚZKA KATEGORIE ŽENY

Pohár TR nad 500 – Radomír Beneš (Čtyřkolky Tišnov)

Pohár TR do 500 – Tomáš Valenta (Čtyřkolky Tišnov)


Text: Liběna Nová

Foto: Jiří Jonáš, Jakub Hodr

CTYRKOLKY_BEROUN_QUAD_CAFE.jpg