Hunt The Wolf 2020 bude!

Po letošní tragédii se nejprve zdálo, že nejtěžší čtyřkolkářský závod má odzvoněno. Naštěstí ale opak je pravdou a Hunt The Wolf pokračuje!


Ročník 2019 už navždy zůstane poznamenaný smrtelnou nehodou britské závodnice Katie Hodgson, která nezvládla čtyřkolku v těžkém sjezdu a stala se tak první obětí tohoto podniku v jeho třináctileté tradici. Krátce poté ovládly emoce vše ostatní a vypadalo to na skutečně finální tečku za HTW…

Hunt The Wolf tím také přišel o generálního sponzora, kterým byla do letoška značka CF Moto.

Naštěstí organizátoři přehodnotili původní rozhodnutí a v roce 2020 se další ročník konat bude! S každou podobnou tragédií přijde vždy nějaká změna a těch bude ve čtrnáctém ročníku hned několik.Změny pro rok 2020

Soutěž například opouští jarní termíny a přesouvá se do září. Kromě delšího časového úseku od tragédie to znamená výhodu ve stálejším a teplejším počasí, které jarní Karpaty rozhodně nabídnout nemohly. Takže si někde poznamenejte, že Hunt The Wolf bude startovat 7. září a končit dvanáctého.

Konat se bude asi hodinu jízdy od Cluj-Napoca, ale přesnou lokaci organizátoři zveřejní až v létě, aby se lokalita nestala cílem trénujících závodníků, což by místním obyvatelům působilo jen problémy. Kompletně nové tratě budou vytýčeny v červenci a srpnu. Okolo hlavního kempu by mělo být k dispozici asi 20 tisíc hektarů hlubokých lesů a strmých hor pro samotný závod, což je asi dvojnásobek toho co letos…

Závodnický kemp by měl být velmi tichý, nebude tu k dispozici ani elektrická přípojka! Organizátoři doporučují spaní v dodávkách nebo ve stanu, platit se bude malý poplatek za nocleh. Počítá se s místem pouze pro závodníky a nezbytný doprovod. Po upřesnění lokality bude k dispozici i seznam nejbližších hotelů.

Třídy zůstávají – Extreme, Crossover, SxS a Adventure. Ale velké změny se odehrají ve financování podniku. Pokud se nenajde nový silný partner závodu, platí zveřejněné poplatky:

Pokud se přihlásíte až v září, bude startovné 1200 eur (cca 30 000 Kč), o dvě stovky levnější to budete mít, jestliže zaplatíte před 1. červnem. Startovné pro Adventure je o 200 eur levnější.

Dalších 50 eur se platí za licenci, lékařskou kontrolu a zdravotní pojištění.

Naopak účastníci dřívějších ročníků dostanou slevu 50 eur za každý absolvovaný ročník. Vítězové třídy Extreme startují zdarma.

Ženy má nalákat 50% sleva startovného z aktuální výše a stejná sleva platí pro piloty z jiného kontinentu než z Evropy.

Povinným předzávodním testem schopností budou procházet také jezdci SxS a Crossover tříd. A každý závodník na kameru potvrzuje revers. Když se něco stane, je to plně zodpovědnost každého závodníka.

Další informace sledujte na www.hunt-the-wolf.comText: Dan Pejzl

Foto: Hunt The Wolf

CTYRKOLKY_BEROUN_QUAD_CAFE.jpg