Elektrifikace na obzoruJestliže třeba takový Segway v Miláně na veletrhu EICMA představil celkem zajímavou řadu hybridů, CF Moto jde ještě dál.


Na stánku překvapil koncept elektrické čtyřkolky. Dostal jméno Evolution A a ukazuje, jak si čínský výrobce představuje podobu čtyřkolky v horizontu několika let…Futuristický koncept si nese charakteristické designové znaky CF Mota a použité linky můžeme odpozorovat i na aktuálních modelech nebo těch, které se mají na trh dostat v nejbližší době.

Evolution A ukazuje možnosti výběru power módu, kdy je možné nastavit si výkon pohonné soustavy, pomocí ovládacího dotykového panelu lze zároveň seřídit charakteristiku podvozku, ale taky si například pustit muziku, nebo nahrávat video, ovládat navigaci apod… Vše je samozřejmě propojeno s chytrým telefonem majitele stroje.

Každopádně v nejbližších 4-5 letech se zatím o masové výrobě modelu na bázi Evolution A neuvažuje. Ale vzhledem k bruselské emisní hysterii nám možná za pár let už tenhle koncept nebude připadat tak nereálný… Svět se mění.

Text: Dan Pejzl

Foto: CF Moto

2 komentář
CTYRKOLKY_BEROUN_QUAD_CAFE.jpg