Další Kája na trhu


Značka Kayo má na českém trhu zastoupení od loňska. Ze svého přebohatého portfolia tu ovšem do teď měla jenom dva modely. Teď přibývá třetí.


Vedle malé sedmdesátky a užitkové dvoustovky teď přichází sportovní klon Kayo 180 Sport. Není to žádná ostrá sportka pochopitelně, ale spíš sportovně se tvářící kolka pro juniory od nějakých 8 do cca 14-15 let. Na rozdíl od dvoustovky, se kterou má společnou techniku, tohle nemá silniční homologaci, takže je to vyloženě záležitost pro děti do terénu.

Mezi značkami malých čtyřkolek, na které u nás narazíte, jsou obrovské kvalitativní rozdíly a ty jsou samozřejmě zohledněné i v ceně stroje. Kolku téhle velikosti samozřejmě seženete za nějakých dvacet tisíc, jenže… Jestliže nejste domácí kutil, nemá smysl se podobných dobrodružství pouštět. Do loňska neznámé Kayo ukázalo, že staví robustní stroje a kvalita zpracování odpovídá třeba Accessu nebo SMC, což můžeme brát za velmi dobrý standard pro vyspělé trhy. Když budete chtít třeba Yamahu, jste pak cenově ještě cca o půlku dál…

Kayo 180 Sport můžete zakoupit například v QUAD CAFÉ www.quadcafe.cz


O značce Kayo

Jestli vám název Kayo vůbec nic neříká, tak nesmutněte, nejste sami. Asi není na světě mozek, který by dokázal registrovat úplně všechny značky motorových vozítek napříč kontinenty. A to je Kayo na trhu už pěkných 18 let, takže žádná rychlokvaška se nekoná. Zakladatel značky Kayo – pan Jigang Dai – pracoval deset let pro japonskou Hondu, kde si osvojil jak přístup ke kvalitě, tak samozřejmě i technické postupy a řešení. Ne nadarmo. Už před třemi lety jeho společnost vyprodukovala 45 000 pit biků, dirt biků a čtyřkolek. Dnes má Kayo v nabídce 45 (!) modelů motorek a čtyřkolek a to až do zdvihového objemu motoru 450 ccm (závodní kroska!). Za kvalitu hovoří i fakt, že pit biky Kayo byly čínskými úřady schválené jako certifikované sportovní nářadí pro národní juniorské závody.Technické údaje Kayo 180 Sport:

Motor vzduchem chlazený jednoválec

Rozvor SOHC

Zdvihový objem 175 ccm

Kompresní poměr 9,7:1

Max. výkon 12 k (9 kW)/8000 ot./min.

Max. točivý moment 10 Nm/5000 ot./min.

Plnění motoru karburátor

Převodovka CVT HNR

Pohon 2WD

Brzdy vpředu/vzadu kotoučové

Pneumatiky vpředu/vzadu 20x7-10 / 19x10-9

Rozměry dxšxv 1570 x 1020 x 1030 mm

Světlá výška 175 mm

Suchá hmotnost 145 kg

Nádrž 5,5 l

Cena 54 990 Kč


Text: Dan Pejzl

Foto: RZ

CTYRKOLKY_BEROUN_QUAD_CAFE.jpg